0 سبد خرید
صفحه اصلی صوت مانلی
ارتباط با ما
درباره ما
ورود
خروج از سیستم
لوگوی صوت مانلی

میکروفون:

ميكروفون در اصطلاح وسيله‌اي است كه انرژی حاصل از امواج صوتي را به علامت‌هاي الكتريكي تبديل مي‌كند. بدين ترتيب كه امواج صوتي كه داراي انرژي هستند به يك پردة حساس و نازك به نام دیافراگم برخورد كرده و آن‌را به ارتعاش در مي‌آورند. سپس با استفاده از پديده‌هاي مختلفي نظير القاي الكترومغناطيس، اثر پيزوالكتريك، تغييرات ظرفيت خازن، تغييرات مقاومت زغال و غیره اين ارتعاشات مكانيكي پرده­حاجز، به علامت‌هاي الكتريكي تبديل مي‌شود.

انواع میکروفون‌های اندازه‌گیری:

در یک تقسیم بندی ميكروفون‌هاي اندازه‌گيري، به سه گروه تقسيم‌بندي مي‌شوند:

-         میکروفون‌های میدان- آزاد (Free-Field): يك ميكروفون ميدان- آزاد طوري طراحي مي‌شود تا بتواند فشار صوت موجود در يك ميدان صوتي را اندازه‌گيري نمايد.

-         میکروفون فشاری (Pressure): این نوع از میکروفون‌ها فشار صوت اعمالي روي پردة ديافراگم را اندازه‌گيري مي‌نمايد. اگر ميكروفون در داخل ديوار به‌صورت هم‌مرز  با سطح آن قرار گيرد در اين حالت ميكروفون جزوي از ديوار محسوب شده و فشار صوتي وارد بر ديوار را اندازه‌گيري مي‌نمايد.

میکروفون‌های تابش تصادفی (Random Incidence): هنگامي‌كه اندازه‌گيري در داخل يك اتاق واخنش يا يك محيطي با بازتابش‌هاي زياد انجام ‌مي‌گيرد، امواج صوتي داراي راستاي انتشار كاملاً مشخصي نخواهند بود و به‌صورت همزمان از راستاهاي مختلفي به ميكروفون خواهند رسيد. در
اینگونه مواقع از میکروفون‌های تابش تصادفی استفاده می‌شود.                
 آدرس :
  تهران، نارمک، خیابان شهید افشاری، کوچه شهید سعیدی، پلاک 32، طبقه 4
شماره تماس کارشناس 1 :09398036188
شماره تماس کارشناس 2: 09303432457

لوگوی صوت مانلی
Copyright © 2021 SoteManeli.com - Designed By ElbayTeam -- Graphics By Neda Fathololumi